Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

19. října 2017 - XIII. Setkání starostů a místostarostů Pardubického kraje

Pořádáno pod záštitou pana JUDr. Martina Netolického, Ph.D., hejtmana Pardubického kraje

Přes stovku starostek, starostů, místostarostek a místostarostů obcí a měst z Pardubického kraje přijelo do nádherného sálu chrudimského muzea

Další ročník pravidelného setkání starostů a místostarostů Pardubického kraje pořádaného společností REGIONSERVIS se uskutečnilo ve čtvrtek 19. října 2017 v reprezentativních prostorech chrudimské besedy. Zúčastnilo se ho více než stovka představitelů obcí a měst, kteří se věnovali aktuálním otázkám v oblasti zákonné úpravy odměňování členů zastupitelstev, změn v rozpočtovém určení daní, změn v oblasti odpadového hospodářství a v majetkoprávních úkonech orgánů obcí s ohledem na aktuální novely zákona o obcích a problematice novely zákona o střetu zájmů.

Partnery letošního ročníku setkání byla Československá obchodní banka, a.s., dále společnost I-TEC Czech s.r.o., COLMEX s.r.o., Empemont s.r.o. a dražební společnost Dražbyprost s.r.o.

V úvodu setkání vystoupil hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D., který představitelům obcí představil aktuální informace v oblasti přípravy rozpočtu kraje na příští rok a v diskusi se starosty reagoval na aktuální problematiku novely zákona o střetu zájmů i zavedení nových povinností v rámci GDPR. Odborný příspěvek k novele obecního zřízení, kterou se významně mění systém odměňování členů zastupitelstev, přednesl Mgr. Stanislav Sprandrzyk z Ministerstva vnitra. Ředitel odboru financování územních rozpočtů Ministerstva financí Ing. Miroslav Matej a Ing. Luděk Tesař ve svých ekonomických příspěvcích zdůraznili pozitivní vývoj daňových příjmů obcí, který se projeví i v možnosti vyšší míry investování z disponibilních prostředků obecních rozpočtů. JUDr. Petr Kolář z Parlamentního institutu představil hlavní novely obecního zřízení, které nabyly platnosti v průběhu roku 2016 a 2017 a dotýkají se zejména úpravy vyhrazených pravomocí zastupitelstva a rady obce v oblasti majetkoprávních dispozic. Rozsáhlou diskuzi pak vyvolal závěrečný příspěvek k aktuální novele zákona o střetu zájmů, která ukládá povinnost všem veřejným funkcionářům podat tzv. mimořádné oznámení o svém majetku, činnostech a závazcích, a to elektronickou formou v rámci Centrálního registru oznámení vedeného Ministerstvem spravedlnosti.

Video

Záštita hejtmana Pardubického kraje pana Martina Netolického

Záštita hejtmana Pardubického kraje pana Martina Netolického
Stáhnout (Adobe PDF)

Hodnocení:

Každý absolvent této akce má možnost jí zhodnotit.

Celkem navštívilo osob:110
Z toho:
Starostů, primátorů, hejtmanů90
Místostarostů, náměstků17
Tajemníků, ředitelů úřadů1
Ostatní2

Spokojenost s akcí


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare