Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

8. února 2007 - III. Setkání starostů a místostarostů Libereckého kraje

Regionservis si Vás dovoluje pozvat na reprezentativní akci s odborným programem,
Pod záštitou pana hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana

termín: 8. únor 2007 (čtvrtek)
místo konání: LIBEREC, Krajský úřad, multimediální sál, ul. U jezu 642/2a

Dne 8. února 2007 proběhlo pod záštitou pana hejtmana Petra Skokana již III. Setkání starostů a místostarostů Libereckého kraje.

V multimediálním sále Krajského úřadu v Liberci se sešlo více jak 75 starostů a starostek z celého kraje, což je o 15 účastníků více, než v loňském roce. Letošní ročník byl zaměřen na důležitou problematiku protipovodňového opatření na řece Jizeře, vodohospodářství, krizové řízení (integrovaný záchranný systém atd.), systémová řešení politických cílů starostek a starostů a v neposlední řadě též na efektivní metody financování rozvoje samospráv, externí zdroje příjmů pro investice a větší dostupnost veřejných služeb pro občany.

Celé setkání netradičně zahájil Českolipský dětský pěvecký sbor, pod taktovkou sbormistra Petra Nováka. Děti ve věku od 8 do 17 let překvapili velmi milou a příjemnou písní v úvodu. Po kulturním příspěvku pozdravil účastníky Lukáš TESAŘ, ředitel programu Regionservis. Poté se představil Ing. Luboš KAČÍREK MBA, obchodní ředitel společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o jako generální partner celého setkání.

Hlavním předmětem dopoledního panelu přednášek byla krajská samospráva a rozvoj kraje. Prezentaci cílů krajské samosprávy nastínil Petr SKOKAN, hejtman Libereckého kraje, jehož informativní přednáška byla následována plodnou diskusí. Prezentace řešení k dosažení politických cílů obcí v oblasti životního prostředí bylo tématem Jiřího FIURÁŠKA, ředitele projektu Čisté město. Nemnoho zbylého času pak starostové strávili diskusí a přestávkou na kávu a občerstvení.

Po chvíli odpočinku na občerstvení následoval panel zaměřený na obecní a městskou samosprávu spojenou s praktickými řešeními s mnohými příklady. Financování řešení politických cílů samospráv, vývoj ekonomiky a souvislostí bylo tématem referátu Ing. Luďka TESAŘE, ekonoma a specialisty na problematiku financování obcí, měst a krajů, který velmi efektivně a konkrétně nastínil problematiku vývoje ekonomiky a doporučil starostům směr, kterým se mají při svém rozvoji vydat, jeho odborné názory doložené nezlomnými fakty udělali na účastníky dojem a s jeho názory se většina ztotožnila.

Druhým příspěvkem v pořadí navázal Mgr. Robert ŠŤASTNÝ, specialista na silniční dopravu a bezpečnost, který přítomným poodhalil problematiku bezpečného města v oblasti dopravy, zvláště připomněl nepříjemná fakta o úmrtím na silnicích a potřebě provést změny vedoucí k jejich minimalizaci. Poslední panel setkání uzavřel svojí prezentací RNDr. Pavel Punčochář CSc., ředitel sekce vodního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR. Pan ředitel starostkám a starostům přednesl aktuální informace Ministerstva zemědělství z oblasti vodního hospodářství, prevence před povodněmi a informační politikou ministerstva na kterou padali četné dotazy a připomínky obcí.

V závěru setkání proběhla otevřená a čilá diskuse účastníků s odborníky a pozvanými hosty. Po celý den byly také k dispozici "workshopy" partnerů setkání spojené s praktickými příklady a ukázkami produktů a služeb. Společně se závěrečným rautovým pohoštěním vystoupil Českolipský dětský pěvecký sbor, který celé setkání ke spokojenosti všech přítomných ukončil, ale diskuse v kuloárech probíhala i nadále až do odpoledních hodin.

Setkání podpořili partneři:

AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o
MICROSOFT s.r.o
G.B.A. - Myland s.r.o
Stavby silnic a železnic a.s.
O - consult s.r.o


Generální partner akce

 

Řečníci

Řečníci

Účastníci setkání

Účastníci setkání

Pěvecký sbor

Pěvecký sbor

Prezentace partnerů

Prezentace partnerů

Petr Skokan

Petr Skokan

Pohled do sálu

Pohled do sálu

Sál

Sál

Stůl řečníků

Stůl řečníků

Starostové a starostky

Starostové a starostky

Multimediální sál

Multimediální sál

Luděk Tesař

Luděk Tesař

Luboš Kačírek

Luboš Kačírek

Jan Soviš

Jan Soviš

Hejtman Libereckého kraje

Hejtman Libereckého kraje

Kuloáry

Kuloáry

Kuloárové diskuse

Kuloárové diskuse

Debata

Debata

Hodnocení:

Každý absolvent této akce má možnost jí zhodnotit.

Celkem navštívilo osob:70
Z toho:
Starostů48
Místostarostů18
Zastupitelů (resp. úředníků)4

Spokojenost s akcí


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare