Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

4. května 2006 - III. Setkání starostů a místostarostů Královéhradeckého kraje

Pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Pavla Bradíka a starosty města Libáň Jana Šestáka se dne 4. května roku 2006 uskutečnilo již III. Odborné setkání starostů a místostarostů Královéhradeckého kraje.
V romantickém prostředí zámku v Dětenicích se sešlo na sto starostů a místostarostů, aby na této krajské konferenci mohli vyslechnout přednášky a zhlédnout praktická cvičení tematicky zaměřené na dotace obcí a měst, na kontrolu dotací a správu daní i novou legislativu týkající se veřejných zakázek.

Díky partnerům setkání - firmám Microsoft, Renault, Myland-Public-Private Business, Čisté město, SSL Spisová služba, CNS či Consult - měli všichni účastníci tohoto setkání účast zdarma. Jejich "workshopy" byly společně s praktickými ukázkami starostům k dispozici po celý den.
Na úvod setkání přítomné v sále pozdravila kastelánka zámku Dětenice Iva Fialová a přidala stručnou historii i žhavou současnost zámecké budovy. Samotného zahájení celého setkání se tradičně ujal ředitel a majitel programu Regionservis Lukáš Tesař. Po jeho úvodu přítomné pozdravil starosta města Libáň Jan Šesták, aby pokračoval Petr Kuřík s aktuální tematikou obnovy silnic a dálnic. Petr Kuřík je totiž náměstek hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství Královéhradeckého kraje.

Po tomto úvodu proběhla diskuse s radními Královéhradeckého kraje a kandidáty do poslanecké sněmovny, které se zúčastnil Ing. Tomáš Šubert, radní pro investice a ekonomiku Královéhradeckého kraje, kandidát do poslanecké sněmovny za ODS a Ing. Oldřich Vlasák, poslanec Evropského parlamentu, předseda SMO ČR a předseda CEMR, který ve své přednášce vystihl priority stran v nastávajícím volebním období ve vazbě na obce.

Následující dopolední panel přednášek byl tematicky zaměřen na kontrolu dotací ve veřejném sektoru, rozpočtovou kázeň a informační systémy. Vystoupila Ing. Marie Frantová, vedoucí Oddělení správy daní a ostatních agend Ústředního finančního a daňového ředitelství MFČR a řešení od společnosti Microsoft pro moderní úřad - efektivní řízení informačních systémů, agend atd., přednesl starostům Ing. Rostislav Babarík, account manažer pro oblast veřejné správy, spol. Microsoft s.r.o.

V následujícím komerčním panelu představili své prezentace hlavní partneři setkání. Prezentovaly se firmy v zastoupení - Ing. Petr Samek, místopředseda představenstva spol. CNS a.s., Jiří Fiurášek, ředitel společnosti G.B.A. s.r.o. MYLAND - PROJEKT ČISTÉ MĚSTO a Ing. Jaroslav Marek, zástupce spol. Lion Teleservices CZ a.s.

Po krátké přestávce na kávu a občerstvení pokračovalo odborné setkání odpoledním panelem zaměřeným na novou legislativu - veřejné zakázky, financování obcí a měst a ekonomiku v souvislostech. Nový zákon o veřejných zakázkách a časté chyby zadavatelů v praxi a jejich řešení, představila JUDr. Marianna Svobodová, expert na veřejné zakázky a výběrová řízení. Ing. Luděk Tesař, externí poradce 1. místopředsedy vlády a ministra financí, zaměstnanec ÚV ČR poté seznámil starosty s očekávaným vývojem ve financování obcí.
Setkání ovšem neskončilo posledním řečníkem, ale pokračovalo následnou prohlídkou zámku a zámeckého parku i exkurzí v zámeckém pivovaře. Tradičně přichystané rautové pohoštění se nakonec jevilo velmi nestandardně. Kulturní program v sobě zahrnoval dobové souboje zlodějů, lapků, katů a kejklířů atd. V prostorách stylové a vyhlášené krčmy pak proběhla samotná hostina.


Záštita pana starosty města Libáň Jana Šestáka
Záštita pana hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bradíka

Video

Zpestreni_programu

Zpestreni_programu

Zamecky_sal

Zamecky_sal

Zamecka_restaurace

Zamecka_restaurace

Renault

Renault

Recnicky_stul

Recnicky_stul

Rautove_pohosteni

Rautove_pohosteni

Rostislav_Babarik

Rostislav_Babarik

Prezentace_Renaultu

Prezentace_Renaultu

Pred_vchodem

Pred_vchodem

Pohled_do_salu

Pohled_do_salu

Starostove

Starostove

Stanek_Mylandu

Stanek_Mylandu

Ludek_Tesar_pri_prednasce

Ludek_Tesar_pri_prednasce

Ludek_Tesar

Ludek_Tesar

Oldřich Vlasák europoslanec

Oldřich Vlasák europoslanec

Odborne_setkani_zacina

Odborne_setkani_zacina

Odborne_setkani

Odborne_setkani

Jan_Sestak

Jan_Sestak

Iva_Fialova

Iva_Fialova

Diskuse_v_kuloarech

Diskuse_v_kuloarech

Dabelska_atmosfera_pri_rautu

Dabelska_atmosfera_pri_rautu

Doprovodny_program

Doprovodny_program

Auta_Renault

Auta_Renault

Atmosfera_v_sale

Atmosfera_v_sale


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare