Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

21. března 2006 - I. Odborné setkání starostů a místostarostů kraje Vysočina

Na zámku v Třešti proběhlo dne 21. března roku 2006 Odborné setkání starostů a místostarostů kraje Vysočina. Setkání bylo zaměřené především na financování obcí, měst a krajů, na kontrolu dotací a správu daní, ale také na novelu stavebního zákona a na novelu zákona týkajícího se získávání veřejných zakázek.

Generálním partnerem setkání byla společnost Microsoft s.r.o. Hlavními partnery pak byly společnosti Renault, CNS, SSL Spisová služba a Česká spořitelna a.s., jejichž představitelé měli možnost v komerčním panelu setkání představit starostům a místostarostům své produkty a služby. Partnerem setkání pak byla společnost Stavby silnic a železnic. Po celý den byly také připraveny "workshopy" těchto společností, které nabízely účastníkům setkání praktické příklady a ukázky svých činností.

Na zámku se sešlo na sto starostů, pozvání přijal a zúčastnil se i přednáškou Ladislav Nechvátal, starosta městského úřadu Třešť.
Dopolední panel setkání byl zaměřen na rozpočtovou kázeň, kontrolu dotací, na dotace z EU a podporu rozvoje regionů. Po zahájení Odborného setkání ředitelem a majitelem programu REGIONSERVIS Lukášem Tesařem vystoupila Xavera Poldauf z Fondu soudržnosti Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Na konkrétních příkladech z praxe představila dotace na rozvoj dopravy, životního prostředí, krizové stavby a další. V této oblasti jsou ve veřejné správě ještě hluboké nedostatky, ale důležité je, že si to kompetentní představitelé uvědomují a pokoušejí se, i díky této přednášce, tuto problematiku řešit.

Na její přednášku tematicky navázala Marie Frantová, vedoucí Oddělení správy daní a ostatních agend Ústředního finančního a daňového ředitelství MFČR. Pokud se Xavera Poldauf zaměřila na získávání dotací, Marie Frantová připomněla jejich kontrolu a především jak o pracně nabyté dotace ve veřejném sektoru nepřijít. Díky jejímu vystoupení se řada starostů může v budoucnu vyhnou nepříjemným problémům, proto byla Marie Frantová častým "terčem" dotazů a rozhovorů v kuloárech i po skončení její přednášky.

Dopolední panel uzavřel svým vystoupením Rostislav Babarík, account manažer pro oblast veřejné správy společnosti Microsoft s.r.o. Představil řešení pro moderní úřad od společnosti Microsoft, které se týká efektivního řízení informačních systémů, agend a podobně.
Po přestávce a občerstvení pokračoval program krátkým komerčním panelem, kde představili své prezentace Hlavní partneři setkání. Vystoupila Zuzana Toncarová, odborná konzultantka společnosti Computer Netware Service (CNS) a.s. a Libor Novotný, firemní poradce České spořitelny a.s.

Odpolední panel pak byl zaměřen na novou legislativu o veřejných zakázkách. Do této důležité problematiky vnesla pro starosty a místostarosty jasnost a srozumitelnost Marianna Svobodová, expertka na veřejné zakázky a výběrová řízení. Představila Zákon o veřejných zakázkách a aktuálně do programu zařadila časté chyby zadavatelů v praxi a jejich řešení.

Na závěr téměř všichni zúčastnění starostové a místostarostové i přednášející využili připraveného rautového pohoštění v restauraci zámku Třešť.

Video

Účastníci setkání

Účastníci setkání

Zámek v Třešťi

Zámek v Třešťi

Zuzana Toncarová

Zuzana Toncarová

Značka Renault

Značka Renault

Xavera Poldauf

Xavera Poldauf

Renault před zámkem

Renault před zámkem

Rautové pohoštění

Rautové pohoštění

Rostislav Babarík v diskusi

Rostislav Babarík v diskusi

Rostislav Babarík

Rostislav Babarík

Příď Renaultu

Příď Renaultu

Přednáška Marie Frantové

Přednáška Marie Frantové

Prezentace České spořitelny

Prezentace České spořitelny

Prezentace Renaultu

Prezentace Renaultu

Prezentace Computer Netware Service

Prezentace Computer Netware Service

Prezentace SSŽ

Prezentace SSŽ

Pohoštění

Pohoštění

Starostové

Starostové

Marie Frantová

Marie Frantová

Libor Novotný u stánku

Libor Novotný u stánku

Libor Novotný

Libor Novotný

Ladislav Nechvátal

Ladislav Nechvátal

Odpolední panel přednášek

Odpolední panel přednášek

Odborné setkání začíná

Odborné setkání začíná

Ivan Nejeschleba

Ivan Nejeschleba

Dotazy starostů

Dotazy starostů

Atmosféra v sále

Atmosféra v sále


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare