Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

14. března 2006 - I. Odborné setkání starostů a místostarostů Zlínského kraje


Dne 14. března roku 2006 se uskutečnilo první Setkání starostů a místostarostů Zlínského kraje pod záštitou primátora Statutárního města Zlína, kterým je Tomáš Úlehla. V romantickém prostředí Velkého sálu Reduty v Uherském Hradišti, se sešlo na osmdesát starostů, starostek a místostarostů, aby se seznámili s odborným programem, tentokrát zaměřeným na regionální rozvoj kraje, obcí a měst. Součástí programu byly i praktické příklady a prezentace tematicky se dotýkající důležité problematiky získávání dotací pro obce, města a kraje a kontroly dotací a správy daní.

Po celý den byly k dispozici "workshopy" partnerů setkání, které zúčastněným nabízejí praktické využití svých produktů nebo služeb. Díky firmám jako Microsoft, Renault, Kredit, Stavby silnic a železnic a Vegacom, se opět podařilo zajistit účast pro starosty a místostarosty zdarma.
Po zahájení programu ředitelem a majitelem programu REGIONSERVIS Lukášem Tesařem, vystoupili v dopoledním panelu primátor Statutárního města Zlína Tomáš Úlehla s Janem Suchoněm, ředitelem Městské policie. Jejich přednáška se týkala praktické technické podpory ke zvyšování bezpečnosti veřejného pořádku a krizového řízení. Vedle řešení veřejného pořádku byla zmíněna i problematika Ptačí chřipky a s tím spojených problémů i nedostatků, zejména v připravenosti státních orgánů, ale také v pokroku, který se již uskutečnil. Na toto téma mělo mnoho starostů zajímavé dotazy a rozvinula se čilá diskuse.

Zajímavé bylo také vystoupení Ivana Nejeschleby, Generálního konzula Slovenské republiky v Brně, který se zmínil o nových projektech týkající se přeshraniční spolupráce a partnerství. V této oblasti mají obě republiky stále ještě velké mezery a nevyužité možnosti, proto byla jeho přednáška jednou z nejdůležitějších.

Na téma přeshraniční spolupráce navázala i Hana Kotrlová z regionu Bílé Karpaty. Představila nejen fond mikroprojektů Česká republika - Slovenská republika - INTERREG IIIA, ale také konkrétní příklady z praxe. Její přednáška dokázala, že informovanost je základem pro navázání trvalejší úspěšné spolupráce, která přináší spokojenost všem zúčastněným stranám.
Dopolední panel doplnil Ivan Matulík, vedoucí Odboru strategického rozvoje Krajského úřadu Zlínského kraje, s nastíněním strategie rozvoje v tomto regionu.

Po přestávce a občerstvení, které mnozí využili k seznámení se s již zmíněnými "workshopy" partnerů, se účastníci setkání mohli v odpoledním panelu přednášek setkat s celou řadou zajímavých osobností. Jednou z nich byl i Rostislav Babarík, account manažer pro oblast veřejné správy společnosti Microsoft s.r.o. I při této přednášce se rozpoutala živá diskuse a byla vznesena řada zajímavých dotazů, především o řešení některých problémů či nejasností týkajících se Elektronické podatelny.

Do již rozprouděné atmosféry vstoupil přednáškou Michal Marčák z Finančního ředitelství v Brně MFČR. Během svého vystoupení na téma kontroly dotací ve veřejném sektoru se dočkal mnoha podnětů ze strany starostů a bylo vyřešeno hned několik problémů a třecích ploch v tomto důležitém bodě.

Na závěr setkání starostů a místostarostů opět vystoupil ředitel REGIONSERVISU Lukáš Tesař a popřál účastníkům mnoho úspěchů v řešení každodenních problémů v jejich obcích a městech, ale i v nastávajících komunálních volbách.
Celé setkání bylo tradičně zakončeno rautovým pohoštěním, které dává prostor nejen pro vychutnání zbytku dne v příjemném prostředí, ale je to zejména prostor pro poklidné kuloárové diskuse a navazování nových kontaktů, či jen doladění některých nejasností z předešlého programu.

Video

Řečnický stůl

Řečnický stůl

Velký sál Reduty

Velký sál Reduty

Tradiční rautové pohoštění

Tradiční rautové pohoštění

Tomáš Úlehla v diskusi

Tomáš Úlehla v diskusi

Tomáš Úlehla

Tomáš Úlehla

Renault

Renault

Raut

Raut

Rostislav Babarík

Rostislav Babarík

Prostor na dotaz

Prostor na dotaz

Prezentace Renaultu

Prezentace Renaultu

Podávají se vína

Podávají se vína

Starostové

Starostové

Michal Marčák odpovídá

Michal Marčák odpovídá

Michal Marčák

Michal Marčák

Lukáš Tesař a Tomáš Úlehla

Lukáš Tesař a Tomáš Úlehla

Odborné setkání začíná

Odborné setkání začíná

Odborné setkání

Odborné setkání

Jan Suchoň a Lukáš Tesař

Jan Suchoň a Lukáš Tesař

Jan Suchoň

Jan Suchoň

Ivan Matulík, Jan Suchoň a Hana Kotrlová

Ivan Matulík, Jan Suchoň a Hana Kotrlová

Ivan Matulík odpovídá

Ivan Matulík odpovídá

Ivan Matulík

Ivan Matulík

Hana Kotrlová

Hana Kotrlová

Foto Vlastimil Cigoš

Foto Vlastimil Cigoš

Diskuse v zákulisí

Diskuse v zákulisí


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare