Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

10. - 11. září 2002 - Finance 2002

Rozpočet města,obce a kraje na rok 2003,státní fondy

10. ? 11. září se ve Šlapanicích u Brna konala akce zaměřená na rozpočty měst a obcí, rozpočtový výhled pro rok 2003, reformu veřejné správy z hlediska finančních toků, zejména nové financování obcí III. typu, možnosti finančních zdrojů samospráv v ČR, tvorba finančních plánů a projektů a v neposlední řadě byla akcentace věnována i problematice státních fondů.
Zájem o uvedenou akci byl značný a nebylo možné z kapacitních důvodů vyhovět zájemcům, kteří se přihlašovali na poslední chvíli. Předpokládaná kapacita byla 50 účastníků a tuto kapacitu jsme ještě o 10 míst zvedli, takže nakonec jsme mohli uspokojit 60 frekventantů.
Zúčastnili se představitelé obcí, měst a krajů napříč ČR, kteří měli možnost si své poznatky a případné nejasnosti v uvedené problematice na akci doplnit a také si aktivně vyměnit své zkušenosti z řízení svých resortů a řešení odborných problémů.
V programu první den vystoupil Ing. Komárek z MFČR , ředitel odboru souhrnných rozpočtových vztahů územních rozpočtů, Ing. Luděk Tesař z Úřadu vlády ČR a Ing.Mgr. Pavel Vlach z MVČR, vedoucí oddělení mat. log. podmínek reformy územní veřejné správy. Druhý den programu byl věnován problematice státních fondů a nové priority Státního fondu rozvoje bydlení ozřejmil ředitel fondu JUDr. Wagner a další perspektivy včetně nových programů Státního fondu životního prostředí představil JUDr. Antonín Krejčí, vedoucí právního oddělení fondu.
Účastníkům akce se věnoval i starosta Šlapanic p. Horák, který jim připravil prezentaci města a představil jim možnosti kulturně-turistického využití města a okolí, které tvoří malebný rámec v okruhu Centra pro další vzdělávání, ve kterém se celá akce konala.
Úterní večer věnovali účastníci neformálním diskusím a výměně zkušeností mezi zúčastněnými městy a obcemi.
Cílem programu Regionservis je především kvalita, a tak nepředpokládáme pořádat masové, nekvalitní akce, kde značný počet účastníků neumožňuje dostatečnou koncentraci a hlubší seznámení se s problematikou, která si zaslouží i možnost řízené diskuse.
Nicméně náš program v případě většího zájmu počítá i s možností realizovat své akce v místě zájmu, t.j. tzv. regionální akce.
Je proto možné, aby ti, kteří nemohli být zařazeni na tuto, nebo jinou akci, nás požádali prostřednictvím své pověřené obce, či kraje a můžeme uspořádat v místě předpokládaného zájmu modifikaci takovýchto úspěšných akcí.

Těšíme se na další setkání s vámi...

Jiřina Nehybová, ředitelka zastoupení pro Moravu a Slezsko


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare