Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Názory a publikace

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

2020 - NAŠE SPOLEČNOST SI OBJEDNALA U ÚSTAVNÍCH PRÁVNÍKŮ ANALÝZU SOUČASNÉHO STAV

Jelikož "Vojtěchova" nařízení mají dopad i do naší činnosti, stejně jako desítek tisíc dalších podnikatelů, rozhodli jsme se nesedět s rukama v klíně a poptali jsme naše zdroje, tzn. špičky v oblasti ústavního práva, kteří nám zpracovávají právní studii na téma nezákonnosti a neústavnosti současného stavu a nařízení. Stejně jako postupu správních úřadů. Případným "viníkům, kteří se jistě jen zbláznili" můžeme nabídnout místo v denním stacionáři pro duševně choré v Ostravě, který sponzorujeme :).

Jsme názoru, že opatření "osobní povahy" mají být čistě osobním, občanským rozhodnutím. Naopak respektujeme povinnost dezinfekce prostor, kde se naše akce konají a toho i dbáme! V dobách strachu a útlaku je třeba se řídit názory osobností, jako byl např. Jan Werich, tzn. "Být vždy nad věcí a zachovat si glanc".

2020 - PROTIÚSTAVNÍ OMEZOVÁNÍ LIDÍ A PODNIKÁNÍ BY MĚLO SKONČIT!

V ČR není vyhlášen nouzový stav, a podle názoru ústavních právníků platí Ústava ČR a zákony. Názor ústavních právníků ZDE.  Povinnost nošení roušek v ČR zákon nenařizuje, vymáhání je protizákonné, používání však není zakázáno, i když je proti virům prakticky nefunkční. Neúměrně nebezpečnější než ten vir je hloupě vedená válka proti němu. Prosperitu a svobodu!

2010 - Státní fondy jsou protiústavní - to je názor nejen nás, ale i odborníků

Existence zákonů jimiž byli zřízeny státní fondy ČR nejsou v souladu s Ústavou České republiky. Zároveň rozpočty státních fondů nejsou schvalovány formou zákona o státním rozpočtu a tím nejsou součástí běžného legislativního procesu, jak tomu je v případě kteréhokoli zákona, včetně státního rozpočtu. Při schvalování rozpočtů státních fondů a např. i posilování jejich příjmů jsou překračovány pravomoce Poslanecké sněmovny, které jsou úzce vymezeny Ústavou, stejně jako je tomu v případě činnosti všech ústavních činitelů. Z procesu schvalování takových (dalších) výdajů státu je vyjmut i prezident republiky! čímž je podle našeho názoru narušen smysl státu a práva. Navíc je tím ohrožena možnost účinného hospodaření státního rozpočtu.

ZŘIZOVÁNÍ STÁTNÍCH FONDŮ V ČR NEMÁ ÚSTAVNÍ OPORU.

  1. V materiálním smyslu jsou rozpočty státních fondů součástí státního rozpočtu (příjmů a výdajů státu) a mají proto být přijímány stejně jako státní rozpočet ve formě zákona o státním rozpočtu.
  2. Schvalování rozpočtů státních fondů mimo zákon o státním rozpočtu je v rozporu se s principem přijímání státního rozpočtu ve formě zákona.
  3. Schvalování rozpočtů jednotlivých státních fondů pouhými usneseními Poslanecké sněmovny je překročením zákonodárné působnosti Poslanecké sněmovny.

Námi zadaný odborný právní rozbor publikujeme zde  

2007 - Petice stop dotacím z ústředí, zelenou samosprávám

K petici se připojilo 1027 starostů a místostarostů měst a obcí v ČR. Informace zde
Iniciátor petice Ing. Luděk Tesař
V Praze dne 15.8.2008 
Reportáže:
  • ČESKÁ TELEVIZE, hlavní zpravodajství 10. května 2008, klikněte zde...
  • ČT 24, 10. května 2008, "Starostové protestují proti systému přídělování peněz obcím", klikněte zde...
  • ČT 24, 10. června 2008. "Starostové sepsali petici: Chtějí jiný systém financování měst a obcí", klikněte zde...
  • Noviny TÝDEN, 8. října 2008, "V dotacích je chaos, přiznal poprvé stát". Chystá inventuru, klikněte zde...
  • Měsíčník Moderní obec, listopad 2008 "Kdo je či není na jedné lodi se starosty", klikněte zde...

Starostové zatím zůstávají vazaly dotací

Projednávání petice tisíce starostů dopadlo podobně jako slavná a smutná bitva na Bílé Hoře, která se odehrála roku 1620 s tím, že se tentokrát ke starostům nepřidali ani slavní Moravané v podání Sdružení místních samospráv. Pouze Komunisté se odhodlali vyjádřit starostům otevřenou podporu při snaze posílit daňové příjmy a samostatnost na úkor vazalských centralistických dotací. V obcích a městech tedy ještě dlouho nebude lépe.  
 
Je evidentní, že je zájmem velké části politiků a drtivé většiny úředníků držet starosty jako vazaly dotací, jako poskoky, kteří nemohou realizovat rozvoj obcí a měst ve prospěch občanů. Dotace jsou výhodné pro korupčníky, byrokraty, lobbisty a EU. Jdou proti svobodě rozhodovat o vlastních prioritách, rozvoji a budování měst, obcí i krajů.

Ing. Luděk Tesař 17.9.2008

2002 - Podporujeme rozpuštení dotací a fondů do vlastních (daňových) příjmů obcí.

Na novele RUD, jejíž cílem bylo rozpuštění dotací do samospráv krajů a obcí se výrazně podílel poradce ministra financí Sobotky, Ing. Luděk Tesař.


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare